birdwatcher.cz

Zajímavá pozorování 2020

2004 2005 2006 2007 2008
2009 2010 2011 2012 2013
2014 2015 2016 2017 2018
2019 2020 2021

Datum, druh, počet, lokalita, poznámka:


31.12.2020: husa běločelá (Anser albifrons), 20000 ex., Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)


29.12.2020: zedníček skalní (Tichodroma muraria), Pastorkův lom, Perná (BV, JM)


27.12.2020: turpan hnědý (Melanitta fusca), 2 ex., Annínská jezera, Tovačov, (PR, OL)


25.12.2020: potáplice malá (Gavia stellata), Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)
berneška rudokrká (Branta ruficollis), Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)


20.12.2020: sýkořice vousatá (Panurus biarmicus), pár, Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)
potápka rudokrká (Podiceps grisegena), Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)
potáplice malá (Gavia stellata), 3 ex., Mušovská zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)


18.12.2020: berneška bělolící (Branta leucopsis), 3 ex., Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)
potápka rudokrká (Podiceps grisegena), Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)
potáplice malá (Gavia stellata), Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)
potáplice malá (Gavia stellata), 2 ex., Mušovská zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)
sýkořice vousatá (Panurus biarmicus), pár, Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)
turpan hnědý (Melanitta fusca), 2 ex., Novomlýnská zdrž VDNM, Dolní Věstonice (BO, JM)
turpan černý (Melanitta nigra), Novomlýnská zdrž VDNM, Dolní Věstonice (BO, JM)


13.12.2020: berneška rudokrká (Branta ruficollis), Věstonická zdrž VDNM, Pasohlávky (BO, JM)


28.11.2020: husa malá (Anser erythropus), Velká lada, Drnholec (BV, JM)
berneška rudokrká (Branta ruficollis), 2 ex., Velká lada, Drnholec (BV, JM)
koliha velká (Numenius arquata), 10 ex., Novoveský ryb., Pohořelice (BO, JM)


22.11.2020: husa malá (Anser erythropus), 2 ad + 6 juv, Vrkoč, Pohořelice (BO, JM)
berneška rudokrká (Branta ruficollis), Vrkoč, Pohořelice (BO, JM)


11.11.2020: racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus), Tovačov (PR, OL)


6.11.2020: vodouš žlutonohý (Tringa flavipes), Jistebník (NJ, MS)
racek tříprstý (Rissa tridactyla), Tovačov (PR, OL)


10.10.2020: budníček pruhohlavý (Phylloscopus inornatus), ČHS, Kouty nad Desnou (SU, MS)


5.10.2020: budníček tlustozobý (Phylloscopus schwarzi), ČHS, Kouty nad Desnou (SU, MS)


19.9.2020: kulík zlatý (Pluvialis squatarola), 2 ex., Dlouhé čtvrtě, Letonice (VY, JM)
linduška rudokrká (Anthus cervinus), Dlouhé čtvrtě, Letonice (VY, JM)
poštolka rudonohá (Falco vespertinus), 2 ex., Dlouhé čtvrtě, Letonice (VY, JM)


5.9.2020: výreček malý (Otus scops), Zouvalka (VY, JM)


29.8.2020: chaluha příživná (Stercorarius parasiticus), Nesyt (BV, JM)
jespák rezavý (Calidris canutus), Nesyt (BV, JM)
kolpík bílý (Platalea leucorodia), 7 ex., Nesyt (BV, JM)
volavka stříbřitá (Egretta garzetta), 20 ex., Nesyt (BV, JM)


7.8.2020: orel královský (Aquilla heliaca), 5 ex., Zouvalka (VY, JM)


31.7.2020: strnad luční (Emberiza calandra), 5 ex., Zouvalka (VY, JM)


19.7.2020: kolpík bílý (Platalea leucorodia), 10 ex., Nesyt (BV, JM)
volavka rusohlavá (Bubulcus ibis), 3 ex., Nesyt (BV, JM)
jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 5 ex., Nesyt (BV, JM)
lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus), 2 ex., Nesyt (BV, JM)


18.7.2020: strnad luční (Emberiza calandra), Nesyt (BV, JM)


17.7.2020: volavka rusohlavá (Bubulcus ibis), Nesyt (BV, JM)
volavka červená (Ardea purpurea), Nesyt (BV, JM)


12.7.2020: dudek chocholatý (Upupa epops), Branišovice (BO, JM)
orlovec říční (Pandion haliaetus), Branišovice (BO, JM)


4.7.2020: kalous pustovka (Asio flammeus), 2 ex., Studánkový vrch, Sedlec (BO, JM)


28.6.2020: pisila čáponohá (Himantopus himantopus), 3 ex., pískovna Majetín (OL, OL)


17.6.2020: rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum), Tabulový vrch, Olomouc (OL, OL)


11.5.2020: ťuhýk menší (Lanius minor), Brno-Medlánky (BM, JM)


9.5.2020: kachnice kaštanová (Oxyura jamaicensis) x k. bělohlavá (O. leucocephala), Prostřední ryb., Lednice (BV, JM)
vodouš malý (Xenus cinereus), Nesyt, Hlohovec(BV, JM)


2.5.2020: koliha malá (Numenius phaeopus), Nesyt, Hlohovec(BV, JM)
jespák malý (Calidris minuta), 9 ex., Nesyt, Hlohovec(BV, JM)
jespák šedý (Calidris temminckii), 6 ex., Nesyt, Hlohovec (BV, JM)
kolpík bílý (Platalea leucorodia), Hlohovecký ryb., Hlohovec (BV, JM)
morčák malý (Mergellus albellus), Hlohovecký ryb., Hlohovec (BV, JM)


19.4.2020: čírka modrokřídlá (Anas discors), Kotvice, Studénka (NJ, MS)


14.3.2020: kolpík bílý (Platalea leucorodia), Starý ryb., Pohořelice (BO, JM)


7.3.2020: hoholka lední (Clangula hyemalis), Hlohovecký ryb., Hlohovec (BV, JM)


8.2.2020: raroh velký (Falco cherrug), Troubsko (BO, JM)


1.2.2020: drop velký (Otis tarda), Ivaň (PV, OL)


26.1.2020: berneška rudokrká (Branta ruficollis), 5 ex., Vlasatice (BO, JM)
husa krátkozobá (Anser brachyrhynchus), Vlasatice (BO, JM)
hoholka lední (Clangula hyemalis), VDNM III, Dolní Věstonice (BV, JM)
berneška tmavá (Branta bernicla), Přítluky (BV, JM)


18.1.2020: berneška rudokrká (Branta ruficollis), Vrkoč, Pohořelice (BO, JM)
husa indická (Anser indicus), Vrkoč, Pohořelice (BO, JM)
racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus), 2K, Vrkoč, Pohořelice (BO, JM)


12.1.2020: husa malá (Anser erythropus), Pohořelice (BO, JM)


1.1.2020: koliha velká (Numenius arquata), 3 ex., Starý ryb., Pohořelice (BO, JM)