birdwatcher.cz

Zajímavá pozorování 2019

2004 2005 2006 2007 2008
2009 2010 2011 2012 2013
2014 2015 2016 2017 2018
2019 2020

Datum, druh, počet, lokalita, poznámka:


29.12.2019: racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus), 1K, Starý ryb., Pohořelice (BO, JM)
koliha velká (Numenius arquata), 3 ex., Starý ryb., Pohořelice (BO, JM)


21.12.2019: berneška rudokrká (Branta ruficollis), Pohořelice (BO, JM)
morčák prostřední (Mergus serrator), F, VDNM I, Pasohlávky (BO, JM)
hoholka lední (Clangula hyemalis), VDNM III, Dolní Věstonice (BV, JM)
turpan hnědý (Melanitta fusca), 9 ex., VDNM III, Strachotín (BV, JM)
potápka rudokrká (Podiceps grisegena), VDNM III, Nové Mlýny(BV, JM)
potáplice malá (Gavia stellata), VDNM I, Brod nad Dyjí (BV, JM)


7.12.2019: potáplice severní (Gavia arcica), VDNM I, Brod nad Dyjí (BV, JM)
potápka žlutorohá (Podiceps auritus), VDNM I, Brod nad Dyjí (BV, JM)
hoholka lední (Clangula hyemalis), VDNM III, Dolní Věstonice (BV, JM)
turpan černý (Melanitta nigra), VDNM III, Dolní Věstonice (BV, JM)


30.11.2019: berneška rudokrká (Branta ruficollis), 5 ex., VDNM III, Pasohlávky (BO, JM)
potápka žlutorohá (Podiceps auritus), 2 ex., VDNM I, Brod nad Dyjí (BV, JM)


28.9.2019: jespák rezavý (Calidris canutus), Prostřední ryb. u Lednice (BV, JM)
kamenáček pestrý (Arenaria interpres), Prostřední ryb. u Lednice (BV, JM)


20.9.2019: sova pálená (Tyto alba), Vyškov (VY, JM)


9.9.2019: poštolka rudonohá (Falco vespertinus), 1 juv., Letonice (VY, JM)
káně bělochvostá (Buteo rufinus), 3 ex., Vrbátky (PV, OL)


6.9.2019: poštolka rudonohá (Falco vespertinus), 2 juv., Letonice (VY, JM)
káně bělochvostá (Buteo rufinus), Letonice (VY, JM)


24.8.2019: drop velký (Otis tarda), Prostějovsko (OL)
potápka rudokrká (Podiceps grisegena), Vrbátky (PV, OL)
orel křiklavý (Aquila pomarina), Vyškov (VY, JM)


23.8.2019: raroh velký (Falco cherrug), Vyškov (VY, JM)


17.8.2019: drop velký (Otis tarda), Prostějovsko (OL)


10.8.2019: poštolka rudonohá (Falco vespertinus), Vyškov (VY, JM), chycena


21.7.2019: výreček malý (Otus scops), Sedlec u Mikulova (BV, JM), znovu 23.7.


20.7.2019: pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus), VDNM II, Pouzdřany (BV, JM), znovu 24.7.
výreček malý (Otus scops), Sedlec u Mikulova (BV, JM)


1.6.2019: orel královský (Aquila heliaca), Horní luh, Pasohlávky (BO, JM)
sokol stěhovavý (Falco peregrinus), Špitálka, Brno (BM, JM)


18.5.2019: rybák bahenní (Chlidonias hybrida), Hlohovecký rybník (BV, JM)
rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus), 3 ex., Hlohovecký rybník (BV, JM)
tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta), 12 ex., Hlohovecký rybník (BV, JM)
pisila čáponohá (Himantopus himantopus), 2 ex., Hlohovecký rybník (BV, JM)
skřivan lesní (Lullula arborea), Sedlec u Mikulova (BV, JM)


3.5.2019: rybák bahenní (Chlidonias hybrida), VDNM III, Strachotín (BV, JM)
potáplice severní (Gavia arctica), 2 ad. s.š., VDNM III, Strachotín (BV, JM)


28.4.2019: husice nilská (Alopochen aegyptiaca), Hlohovecký rybník (BV, JM)
tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta), 27 ex., Hlohovecký rybník (BV, JM)
pisila čáponohá (Himantopus himantopus), Hlohovecký rybník (BV, JM)


21.4.2019: jespák křivozobý (Calidris ferruginea), pískovna Majetín (OL, OL)


19.4.2019: rorýs obecný (Apus apus), 6 ex., Hodonínské rybníky (HO, JM)
tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta), 8 ex., Mutěnické rybníky (HO, JM)
pisila čáponohá (Himantopus himantopus), 25 ex., Mutěnické rybníky (HO, JM)
břehouš černoocasý (Limosa limosa), 8 ex., Mutěnické rybníky (HO, JM)
pisila čáponohá (Himantopus himantopus), 3 ex., Rakvice (BV, JM)


14.4.2019: dudek chocholatý (Upupa epops), U Buku, Bílovice nad Svitavou (BO, JM)


13.4.2019: tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta), 2 ex., Hlohovec (BV, JM)


23.3.2019: racek žlutonohý (Larus fuscus), 3 ex., Žabčice (BO, JM)
racek černohlavý (Larus melanocephalus), 2 ex., Žabčice (BO, JM)


22.3.2019: sýček obecný (Athene noctua), 2 ex., Kyjovice (ZN, JM)


12.3.2019: husa krátkozobá (Anser brachyrhynchus), Hostěradice (ZN, JM)


9.3.2019: zrzohlávka rudozobá (Netta rufina), 200 ex., Vodní nádrž Oleksovice (ZN, JM)
berneška bělolící (Branta leucopsis), Oleksovice (ZN, JM)


16.2.2019: tupan hnědý (Melanitta fusca), 10 ex., VDNM III, Strachotín (BV, JM)


9.2.2019: berneška bělolící (Branta leucopsis), 5 ex., Pohořelice (BO, JM)
berneška rudokrká (Branta ruficollis), Pohořelice (BO, JM)
husice rezavá (Tadorna ferruginea), Vlasatice (BO, JM)
berneška rudokrká (Branta ruficollis), 11 ex., Vlasatice (BO, JM)
berneška bělolící (Branta leucopsis), 3 ex., Vlasatice (BO, JM)
berneška tmavá (Branta bernicla), Vlasatice (BO, JM)


2.2.2019: berneška bělolící (Branta leucopsis), 4 ex., Pohořelice (BO, JM)
husa malá (Anser erythropus), Pohořelice (BO, JM)


26.1.2019: berneška bělolící (Branta leucopsis), 2 ex., Troskotovice (BO, JM)
berneška rudokrká (Branta ruficollis), Dolní Dunajovice (BV, JM)
berneška tmavá (Branta bernicla), Dolní Dunajovice (BV, JM)


19.1.2019: berneška bělolící (Branta leucopsis), 3 ex., Vlasatice (BO, JM)
berneška rudokrká (Branta ruficollis), 9 ex., Vlasatice (BO, JM)
bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola), M, Drnholec (BV, JM)
tupan hnědý (Melanitta fusca), 10 ex., VDNM I, Pasohlávky (BO, JM)


12.1.2019: potáplice severní (Gavia arctica), VDNM III, Strachotín (BV, JM)
tupan hnědý (Melanitta fusca), 5 ex., VDNM III, Dolní Věstonice (BV, JM)
polák kaholka (Aythya marila), 6M + 8F, VDNM III, Pavlov (BO, JM)
zedníček skalní (Tichodroma muraria), Pastorkův lom, Perná (BV, JM)
berneška bělolící (Branta leucopsis), Drnholec (BV, JM)


5.1.2019: berneška bělolící (Branta leucopsis), 2 ex., Drnholec, Zadní díly (BV, JM)
berneška bělolící (Branta leucopsis), 2 ex., Drnholec, Roviny (BV, JM)
kachnička mandarinská (Aix galericulata), 2M, Starý rybník u Pohořelic (BO, JM)