birdwatcher.cz

Zajímavá pozorování 2010

2004 2005 2006 2007 2008
2009 2010 2011 2012 2013
2014 2015 2016 2017 2018
2019

Datum, druh, počet, lokalita, poznámka:


31.12.2010: turpan hnědý (Melanitta fusca), 3 F/juv., Hulínská štěrkovna (KM, ZL)
hoholka lední (Clangula hyemalis), F, Troubecká pískovna (PR, OL)


28.12.2010: brkoslav severní (Bombycilla garrulus), 30 ex., Palackého vrch, Brno (BM, JM)


26.12.2010: husice liščí (Tadorna tadorna), 1 imm., Novomlýnská Zdrž VDNM (BV, JM)


23.12.2010: konopka žlutozobá (Carduelis flavirostris), 5 ex., Dolní Věstonice (BV, JM)


18.12.2010: konopka žlutozobá (Carduelis flavirostris), 8 ex., Dolní Věstonice (BV, JM)


6.12.2010: turpan hnědý (Melanitta fusca), 6 F/juv., Novomlýsnká Zdrž VDNM (BV, JM)
hoholka lední (Clangula hyemalis), 2F, Novomlýsnká Zdrž VDNM (BV, JM)
berneška bělolící (Branta leucopsis), 2 ex., Novomlýsnká Zdrž VDNM (BV, JM)
racek malý (Larus minutus), 1 ad., Novomlýsnká Zdrž VDNM (BV, JM)
potápka roháč (Podiceps cristatus), 71 ex., Novomlýsnká Zdrž VDNM (BV, JM)


27.11.2010: koliha velká (Numenius arquata), 13 ex., Novoveský rybník (BO, JM)
jespák bojovný (Philomachus pugnax), 1 ex., Novoveský rybník (BO, JM)
čejka chocholatá (Vanellus vanellus), 200 ex., Novoveský rybník (BO, JM)
skřivan polní (Alauda arvensis), 1 ex., Damnice (ZN, JM)


20.11.2010: koliha velká (Numenius arquata), 7 ex., Novoveský rybník (BO, JM)
husa malá (Anser erythropus), 1 ad., Novoveský rybník (BO, JM)
potáplice malá (Gavia stellata), 1 ex., Věstonická Zdrž VDNM (BV, JM)


17.11.2010: potápka rudokrká (Podiceps grisegena), 3 ex., Annínská jezera, Tovačov (PR, OL)
potáplice severní (Gavia arctica), 2 ex., Annínská jezera, Tovačov (PR, OL)
kulík zlatý (Pluvialis apricaria), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)


16.11.2010: jeřáb popelavý (Grus grus), 1 juv., Dub nad Moravou (PV, OL)
koliha velká (Numenius arquata), 28 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)


12.11.2010: koliha velká (Numenius arquata), 7 ex., Novoveský rybník (BO, JM)


9.11.2010: koliha velká (Numenius arquata), 7 ex., Vrkoč (BO, JM)


7.11.2010: koliha velká (Numenius arquata), 7 ex., Vrkoč (BO, JM)
morčák prostřední (Mergus serrator), 2 ex., Vrkoč (BO, JM)
morčák prostřední (Mergus serrator), 7 ex., Starý rybník (BO, JM)
hvízdák chilský (Anas sibilatrix), M, Starý rybník (BO, JM)


30.10.2010: potáplice severní (Gavia arctica), 1 ex., Annínská jezera, Tovačov (PR, OL)


29.10.2010: koliha velká (Numenius arquata), 6 ex., Vrkoč (BO, JM)
jespák malý (Calidris minuta), 2 ex., Vrkoč (BO, JM)


27.10.2010: morčák velký (Mergus merganser), M, Mušovská Zdrž VDNM (BV, JM)
jespák obecný (Calidris alpina), 20 ex., Nesyt (BV, JM)
vodouš tmavý (Tringa erythropus), 50 ex., Hlohovecký rybník u Lednice (BV, JM)
kulík bledý (Pluvialis squatarola), 8 ex., Hlohovecký rybník u Lednice (BV, JM)
vodouš tmavý (Tringa erythropus), 46 ex., Prostřední rybník u Lednice (BV, JM)
potápka černokrká (Podiceps nigricollis), 2 ex., Mlýnský rybník u Lednice (BV, JM)
koliha velká (Numenius arquata), 6 ex., Vrkoč (BO, JM)


23.10.2010: kulík bledý (Pluvialis squatarola), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
potáplice malá (Gavia stellata), 1 juv., Annínská jezera, Tovačov (PR, OL)
pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla), 9 ex., Ivaň (PV, OL)


16.10.2010: kulík bledý (Pluvialis squatarola), 5 ex., Hlohovecký rybník u Lednice (BV, JM)
vodouš tmavý (Tringa erythropus), 45 ex., Prostřední rybník u Lednice (BV, JM)
břehouš rudý (Limosa lapponica), 1 ex., Břeclavsko (BV, JM)


9.10.2010: jespák obecný (Calidris alpina), 56 ex., Nesyt (BV, JM)
vlaštovka obecná (Hirundo rustica), 7 ex., Nesyt (BV, JM)
břehouš rudý (Limosa lapponica), 1 ex., Břeclavsko (BV, JM)


3.10.2010: koliha velká (Numenius arquata), 13 ex., Dub nad Moravou (PV, OL)
kulík bledý (Pluvialis squatarola), 13 ex., Dub nad Moravou (PV, OL)
jespák obecný (Calidris alpina), 33 ex., Ivaň (PV, OL)
kulík bledý (Pluvialis squatarola), 6 ex., Ivaň (PV, OL)
kulík zlatý (Pluvialis apricaria), 4 ex., Ivaň (PV, OL)
labuť zpěvná (Cygnus cygnus), F, Annínská jezera, Tovačov (PR, OL), žlutý límec 7R42


22.9.2010: koliha velká (Numenius arquata), 3 ex., Břeclavsko (BV, JM)
břehouš rudý (Limosa lapponica), 1 juv., Břeclavsko (BV, JM)
břehouš černoocasý (Limosa limosa), 1 ex., Břeclavsko (BV, JM)
linduška rudokrká (Anthus cervinus), 3x hlas, Břeclavsko (BV, JM)


18.9.2010: koliha velká (Numenius arquata), 18 ex., Dub nad Moravou (PV, OL)
hohol severní (Bucephala clangula), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
labuť zpěvná (Cygnus cygnus), F, Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL), žlutý límec 7R42
káně lesní (Buteo buteo), 82 ex., Dub nad Moravou (PV, OL), tah 10:55 – 13:20


12.9.2010: jespák malý (Calidris minuta), 14 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)
jespák šedý (Calidris temminckii), 1 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)


11.9.2010: rorýs obecný (Apus apus), 1 ex., Brno, Studená ul. (BM, JM)
koliha velká (Numenius arquata), 9 ex., Znojemsko (ZN, JM)
potápka černokrká (Podiceps nigricollis), 2 ex., Znojemsko (ZN, JM)
břehouš černoocasý (Limosa limosa), 4 ex., Znojemsko (ZN, JM)
jespák malý (Calidris minuta), 14 ex., Znojemsko (ZN, JM)
jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 15 ex., Znojemsko (ZN, JM)
kameňáček pestrý (Arenaria interpres), 1 ex., Znojemsko (ZN, JM)
linduška rudokrká (Anthus cervinus), 2 ex., Znojemsko (ZN, JM), hlas


5.9.2010: ibis posvátný (Threskiornis aethiopicus), 1 ex., Ponětovice (BO, JM)


4.9.2010: racek černohlavý (Larus melanocephalus), 2 juv., Dub nad Moravou (PV, OL)
rybák velkozobý (Sterna caspia), 1 ad., Dub nad Moravou (PV, OL)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
rybák černý (Chlidonias niger), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
rorýs obecný (Alopochen aegyptiacus), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
jeřáb popelavý (Grus grus), hlasy, Ivaň (PV, OL)


2.9.2010: koliha velká (Numenius arquata), 7 ex., Znojemsko (ZN, JM)
racek malý (Larus minutus), 1 juv., Znojemsko (ZN, JM)
potápka černokrká (Podiceps nigricollis), 5 ex., Znojemsko (ZN, JM)
potápka malá (Tachybaptus ruficollis), 71 ex., Znojemsko (ZN, JM)


1.9.2010: ostralka štíhlá (Anas acuta), pár, Znojemsko (ZN, JM)
rorýs obecný (Apus apus), 1 ex., Pístovice (VY, JM)


29.8.2010: koliha velká (Numenius arquata), 5 ex., Břeclavsko (BV, JM)
rybák černý (Chlidonias niger), 3 ex., Břeclavsko (BV, JM)
jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 3 ex., Břeclavsko (BV, JM)
slavík modráček (Luscinia svecica), 3 ex., Břeclavsko (BV, JM)


25.8.2010: racek černohlavý (Larus melanocephalus), 1 juv., Dub nad Moravou (PV, OL)
břehouš černoocasý (Limosa limosa), 1 ex., Dub nad Moravou (PV, OL)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
rybák černý (Chlidonias niger), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
rorýs obecný (Alopochen aegyptiacus), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
břehouš černoocasý (Limosa limosa), 4 ex., Ivaň (PV, OL)
kulík písečný (Charadrius hiaticula), 6 ex., Ivaň (PV, OL)
jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 6 ex., Ivaň (PV, OL)
jespák šedý (Calidris temminckii), 3 ex., Ivaň (PV, OL)
jespák malý (Calidris minuta), 1 ex., Ivaň (PV, OL)
koliha velká (Numenius arquata), 8 ex., Ivaň (PV, OL)
koliha malá (Numenius phaeopus), 1 ex., Ivaň (PV, OL)


19.8.2010: volavka červená (Ardea purpurea), 1 juv., Břeclavsko (BV, JM)
volavka stříbřítá (Egretta garzetta), 1 ad., Břeclavsko (BV, JM)
vlha pestrá (Merops apiaster), 11 ad., Břeclavsko (BV, JM)


17.8.2010: husice liščí (Tadorna tadorna), 1 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)
jespák šedý (Calidris temminckii), 2 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)
rorýs obecný (Apus apus), 1 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)


14.8.2010: břehouš černoocasý (Limosa limosa), 2 ex., Dub nad Moravou (PV, OL)

tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta), 2 ad.+ juv., Olomoucko (OL, OL)
vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis), 1 ex., Olomoucko (OL, OL)


12.8.2010: rybák černý (Chlidonias niger), 2 ex., Znojemsko (ZN, JM), ad.+ juv.
koliha velká (Numenius arquata), 5 ex., Znojemsko (ZN, JM)


11.8.2010: husice liščí (Tadorna tadorna), 1 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)
jespák šedý (Calidris temminckii), 1 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)
jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 1 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)


10.8.2010: rorýs obecný (Apus apus), 26 ex., Brněnská přehrada (BM, JM)


9.8.2010: volavka červená (Ardea purpurea), 1 juv., Břeclavsko (BV, JM)
volavka stříbřítá (Egretta garzetta), 1 ad., Břeclavsko (BV, JM)


7.8.2010: racek černohlavý (Larus melanocephalus), 1 juv., Dub nad Moravou (PV, OL)
čáp bílý (Ciconia ciconia), 30 ex., Dub nad Moravou (PV, OL)
jespák šedý (Calidris temminckii), 2 ex., Ivaň (PV, OL)
jespák malý (Calidris minuta), 1 ex., Ivaň (PV, OL)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
bukáček malý (Ixobrychus minutus), F, Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)


4.8.2010: jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 2 ex., Znojemsko (ZN, JM)
rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus), 1 juv., Znojemsko (ZN, JM)
vlha pestrá (Merops apiaster), 2 ex., Bratčice (BO, JM)


1.8.2010: rorýs obecný (Apus apus), 440 ex., Pístovice (VY, JM), tah k JZ


31.7.2010: jespák obecný (Calidris alpina), 2 ex., Ivaň (PV, OL), svatební šat
jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 1 ex., Ivaň (PV, OL), svatební šat


28.7.2010: husice liščí (Tadorna tadorna), 1 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)
holub doupňák (Columba oenas), 2 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)


26.7.2010: jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 1 ex., Znojemsko (ZN, JM)
jespák malý (Calidris minuta), 1 ex., Znojemsko (ZN, JM)
kulík písečný (Charadrius hiaticula), 1 ex., Znojemsko (ZN, JM)
volavka červená (Ardea purpurea), 1 ex., Nesyt (BV, JM)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 2 ex., Hlohovecký rybník u Lednice (BV, JM)


24.7.2010: bukáček malý (Ixobrychus minutus), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)


21.7.2010: koliha velká (Numenius arquata), 1 ex., Slavkov u Brna (BO, JM)
ibis posvátný (Threskiornis aethiopicus), 1 ex., Ponětovice (BO, JM)


20.7.2010: břehouš černoocasý (Limosa limosa), 1 ex., Znojemsko (ZN, JM)


17.7.2010: rybák severní (Sterna sandvicensis), 4 ex., Lednické rybníky (BV, JM)


6.7.2010: jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 1 ex., Znojemsko (ZN, JM)
koliha velká (Numenius arquata), 2 ex., Znojemsko (ZN, JM)
husice liščí (Tadorna tadorna), 3 juv., Znojemsko (ZN, JM)


9.7.2010: volavka stříbřitá (Egretta garzetta), 2 ad.+ 5 juv., Jihomoravský kraj, předpokládané hnízdění


6.7.2010: volavka stříbřitá (Egretta garzetta), asi 2 ad.+ 4 juv., Jihomoravský kraj, možné hnízdění


26.6.2010: sýkořice vousatá (Panurus biarmicus), 33 ex., Břeclavsko (BV, JM)


24.6.2010: ibis posvátný (Threskiornis aethiopicus), 1 ex., Ponětovice (BO, JM)


20.6.2010: husice liščí (Tadorna tadorna), 1 imm., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)


19.6.2010: polák malý (Aythya nyroca), F, Kojetín (PR, OL)
čáp černý (Ciconia nigra), 11 ex., Kojetín (PR, OL)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 1 pár, Křenovský rybník, Tovačov (PR, OL)
labuť zpěvná (Cygnus cygnus), F, Křenovský rybník, Tovačov (PR, OL), žlutý límec 7R42
bukáček malý (Ixobrychus minutus), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)


14.6.2010: ibis posvátný (Threskiornis aethiopicus), 1 ex., Ponětovice (BO, JM)


5.6.2010: moták lužní (Circus pygargus), 1 M, Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)


4.6.2010: racek malý (Larus minutus), 1 imm., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
labuť zpěvná (Cygnus cygnus), F, Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL), žlutý límec 7R42


29.5.2010: datlík tříprstý (Picoides tridactylus), pár, Beskydy (FM, MS)
strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos), M, Beskydy (FM, MS)
lejsek malý (Ficedula parva), 2M, Beskydy (FM, MS)


25.5.2010: rybák malý (Sterna albifrons), 1 ex., Břeclavsko (BV, JM)


22.5.2010: potáplice severní (Gavia arctica), 1 ex., Annínská jezera, Tovačov (PR, OL), svatební šat


15.5.2010: pisila čáponohá (Himantopus himantopus), 2 ex., Břeclavsko (BV, JM)
chřástal malý (Porzana parva), 1 ex., Nesyt (BV, JM)


13.5.2010: racek černohlavý (Larus melanocephalus), 4 ad., Jaroslavický rybník (ZN, JM)
jespák malý (Calidris minuta), 1 ex., Znojemsko (ZN, JM)


9.5.2010: rybák bahenní (Chlidonias hybridus), 1 ex., Rozkoš (NA, KH)


8.5.2010: potáplice malá (Gavia stellata), 2 ex., Rozkoš (NA, KH)
racek černohlavý (Larus melanocephalus), 2 ex., Rozkoš (NA, KH)
konipas luční (Motacilla flava ssp. thunbergi), 1 ex., Rozkoš (NA, KH)
rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus), 16 ex., Rozkoš (NA, KH)
konipas citrónový (Motacilla citreola), 1 ex., Rozkoš (NA, KH)


4.5.2010: rybák bahenní (Chlidonias hybridus), 2 ex., Mlýnský rybník u Lednice (BV, JM)
jespák křivozobý (Calidris ferruginea), 1 ex., Lanžhot (BV, JM)
chřástal kropenatý (Porzana porzana), 1 ex., Nesyt (BV, JM)


3.5.2010: pisila čáponohá (Himantopus himantopus), 2 ex., Břeclavsko (BV, JM)
koliha velká (Numenius arquata), 1 ex., Břeclavsko (BV, JM)


1.5.2010: racek malý (Larus minutus), 44 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
rybák černý (Chlidonias niger), 27 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
racek černohlavý (Larus melanocephalus), 1 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
labuť zpěvná (Cygnus cygnus), F, Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL), žlutý límec 7R42
polák kaholka (Aythya marila), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
racek černohlavý (Larus melanocephalus), 2 ex., Zámecký rybník, Chropyně (KM, ZL)
kamenáček pestrý (Arenaria interpres), 1 ex., Záhlinické rybníky (KM, ZL)
husa tibetská (Anser indicus), 1 ex., Střížovice (KM, ZL)


24.4.2010: jespák bojovný (Phylomachus pugnax), 57 ex., Lanžhot (BV, JM)
břehouš černoocasý (Limosa limosa), 2 ex., Lanžhot (BV, JM)


17.4.2010: krutihlav obecný (Jynx torquilla), hlas, Lanžhot (BV, JM)
břehule říční (Riparia riparia), 5 ex., Mlýnský rybník u Lednice (BV, JM)
kukačka obecná (Cuculus canorus), 2 vol. M, Mlýnský rybník u Lednice (BV, JM)
rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus), 1 zp. M, Prostřední rybník u Lednice (BV, JM)
lejsek bělokrký (Ficedula albicollis), 1 zp. M, Prostřední rybník u Lednice (BV, JM)
slavík obecný (Luscinia megarhynchos), 1 zp. M, sádky u Nesytu (BV, JM)
ostříž lesní (Falco subbuteo), 1 ex., Nesyt (BV, JM)
jiřička obecná (Delichon urbica), 8 ex., Pálava (BV, JM)
skřivan lesní (Lullula arborea), 2 ex., Pálava (BV, JM)
rorýs obecný (Apus apus), 1 ex., Pálava (BV, JM)


11.4.2010: pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla), asi 100.000 ex., Pěkná, Šumava (PT, JC)


3.4.2010: orlovec říční (Pandion haliaetus), 4 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
husice nilská (Alopochen aegyptiacus), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus), 2 zp. M, Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)
labuť zpěvná (Cygnus cygnus), F, Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL), žlutý límec 7R42
polák kaholka (Aythya marila), 2 ex., Hradecký rybník, Tovačov (PR, OL)


20.3.2010: slavík modráček (Luscinia svecica), 2 zp. M, Velké Bílovice (BV, JM), letos prvně
moudivláček lužní (Remiz pendulinus), 6 ex., Velké Bílovice (BV, JM), letos prvně
vodouš rudonohý (Gallinago gallinago), 3 ex., Velké Bílovice (BV, JM), letos prvně
bekasina otavní (Tadorna tadorna), 1 ex., Velké Bílovice (BV, JM), letos prvně
kulík říční (Charadrius dubius), 2 ex., Velké Bílovice (BV, JM), letos prvně
budníček menší (Phylloscopus collybita), min. 5 zp. M, Lednické rybníky (BV, JM), letos prvně
bramborníček černohlavý (Saxicola torquata), M, Nesyt (BV, JM), letos prvně


6.3.2010: labuť velká (Cygnus olor), 5 ex., Velké Bílovice (BV, JM), žluté límce 70PC a 77PC
kulík zlatý (Pluvialis apricaria), 45 ex., Tvrdonice (BV, JM)
labuť zpěvná (Cygnus cygnus), 1 ad., Lanžhot (BV, JM)
husice liščí (Tadorna tadorna), 1 ex., Mlýnský ryb. u Lednice (BV, JM)
luňák červený (Milvus milvus), 1 ex., Nesyt (BV, JM)
moták pochop (Circus aeruginosus), 1 ex., Nesyt (BV, JM)
orel mořský (Haliaeetus albicilla), 15 ex., Věstonická Zdrž VDNM (BV, JM)


1.3.2010: husice liščí (Tadorna tadorna), M, Hrušovany n. J. (ZN, JM)
berneška bělolící (Branta leucopsis) x husa běločelá (Anser albifrons), 1 ex., Věstonická Zdrž VDNM (BV, JM)


25.2.2010: čejka chocholatá (Vanellus vanellus), 32 ex., Drnholec (BV, JM)
špaček obecný (Sturnus vulgaris), 7 ex., Drnholec (BV, JM)
husa velká (Anser anser), 1 ex., Věstonická Zdrž VDNM (BV, JM), červený lícem X57


20.2.2010: orel mořský (Haliaeetus albicilla), 10 ex., VDNM (BV, JM)
zrzohlávka rudozobá (Netta rufina), 7M+F, Věstonická Zdrž VDNM (BV, JM)
konipas bílý (Motacilla alba), 1 ex., Novomlýnská Zdrž VDNM (BV, JM)
labuť velká (Cygnus olor), 1 ex., Novomlýnská Zdrž VDNM (BV, JM), bílý límec IBLJ
morčák velký (Mergus merganser), 41 ex., Novomlýnská Zdrž VDNM (BV, JM)


13.2.2010: krkavec velký (Corvus corax), 2 ex., Pálava (BV, JM)
sokol stěhovavý (Falco peregrinus), 1 ad., Pálava (BV, JM)


6.2.2010: kalous ušatý (Asio otus), 20 ex., Březí (BV, JM)


26.1.2010: potáplice lední (Gavia immer), 1 juv., v. n. Slezská Harta (BR, MS)


24.1.2010: turpan hnědý (Melanitta fusca), 1 ex., Novomlýnská Zdrž VDNM (BV, JM)
kalous ušatý (Asio otus), 40 ex., Březí (BV, JM)
dřemlík tundrový (Falco columbarius), 1 ex., Drnholec (BV, JM)
skřivan polní (Alauda arvensis), 1 ex., Drnholec (BV, JM)


21.1.2010: turpan hnědý (Melanitta fusca), 2 ex., Novomlýnská Zdrž VDNM (BV, JM)


10.1.2010: turpan hnědý (Melanitta fusca), 2 ex., Novomlýnská Zdrž VDNM (BV, JM)
konipas bílý (Motacilla alba), 1 ex., Novomlýnská Zdrž VDNM (BV, JM)


7.1.2010: berneška bělolící (Branta leucopsis), 2 ex., Pohořelice (BO, JM)